29 janar 2010

Wenger: Campbell mund ta heshtë Rooneyn

Të dielën zhvillohet superderbi i Ligës Premier, ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit, ndërsa trajneri i Topçinjve, Arsene Wenger, thotë se e ka njeriun e duhur për ta ndalur sulmuesin në top-formë, Wayne Rooney.
Duket se Wenger do ta inkuadrojë nga minuta e parë të rikthyerin tek Arsenali, Sol Campbell, qëllimi i të cilit do të jetë neutralizimi i Rooneyt.
“Mendoj se ai (Campbell) mund ta ndalë Rooneyn. Ai ka përvojë dhe i pëlqejnë ndeshjet e mëdha”, është shprehur francezi, i cili ka thënë se Campbell mund të luajë nëse nuk luan Thomas Vermaelen.