28 janar 2010

Shevchenko: Chelsea dhe Milan përjetë

Ukrainasi ka folur ekskluzivisht për Goal.com, se në zemrën e tij do të qëndrojnë përjetë Chelsea dhe Milan.
Shevchenko ka thënë për Goal.com se të gjitha ekipet që ka luajtur ai do të mbeten në zemrën e tij. “
Ukrainasi ka lavdëruar edhe trajnerin e tanishëm të Chelsea “ Ancelotti është një specialist i madh, ai e ka filluar mirë vitin e tij të parë në Premier Ligë, ai ka një skuadër shumë të mirë, për mua ata janë favoritë për të fituar Premier League. “
“Uroj Chelseat dhe Milanit që të kenë rezultate të mira, unë gjithmonë do ti mbështes ata.
Së fundi Shevchenko shtoi “ Të gjitha ekipet që kam luajtur unë do të mbeten në zemrën time përgjithmonë. “