29 janar 2010

Rama sfidon Bunjakun!

Valdet Rama me Hannoverin pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në elitën gjermane kërkojnë fitoren e parë në pranverë kundër Nurnbergut të Albert Bunjakut. Skuadra e Nurnbergut ka arritur nga dy ndeshje vetëm një pikë dhe udhëton me bindje se do të rrëmben pikë nga Hannoveri. Në ndeshjen tjetër, që zhvillohet në Berlin, Hertha pret skuadrën e Bochumit, në këtë fundit luan Mërgim Mavraj, që ka pasur paraqitje të mirë në pranverë. Mavraj më skuadrën e tij megjithëse e kanë vështirë shpresojnë të mos kthehen duarthatë. Ndeshja Hannover-Nyrnberg dhe Hertha-Bochum zhvillohet të shtunën, në orën 15.30.