28 janar 2010

Hernanes Madrilen nëse Gago largohet

Sipas së përditshmes spanjolle Marca, lojtari i Sao Paolos Anderson Hernanes mund të jetë në listën e të dëshiruarëve të Real Madrid, nëse Los Blancos janë në gjendje që të arrijnë një marrëveshje me Manchester Cityn për Gagon.
24 vjeçari ka një kontroll perfekt të topit, ai gjithashtu ka pasime milimetrike dhe është një golashënues i mirë. Nëse Real Madrid nënshkruan me të ai do të jetë në gjendje që të luaj në Ligën e Kampionëve.
Thuhet se për Hernanes ka qenë e interesuar edhe Barcelona, por oferta e Blaugranëve ishte e mohuar nga Sao Paolo. Thuhet se edhe Inter dhe Milan janë në garë për shërbimet e 24 vjeçarit. Klauzola e shitjes së lojtarit është 15 milion euro.