28 janar 2010

Gago do të qëndrojë te Reali

Los Blancos nuk planifikojnë shitjen e mesfushorit Fernando Gago, përkundër spekulimeve se argjentinasi dëshiron të gjejë një skuadër ku do të luajë më shumë për të siguruar një vend në Kampionatin Botëror.
Sipas Soccernet, njëri nga agjentët e lojtarit është takuar me drejtorin gjeneral të Real Madridit, Jorge Valdano, dhe sipas të gjitha gjasave, vendimi është që Gago të mbetet në Santiago Bernabeu.
Interesim më të madh për shërbimet e mesfushorit ka shfaqur Manchester City. Roberto Mancini është i gatshëm të paguajë 15 milionë euro për ta transferuar Gagon.