29 janar 2010

Anderson do të shkoj në Lyon, Lloris vjen në United

Me spekulimet gjithnjë e në rritje për një largim të Andersonit, janë rritur fjalët se super portieri i Lyonit Hugo Lloris mund të transferohet në Manchester United, kurse Anderson të shkojë në drejtim të kundërt.
United është duke kërkuar portier që moti pasi që Van der Saar së shpejti do ta përfundoj karrierën kurse Ferguson nuk është i kënaqur me rezervistet Kuzczak dhe Foster.
Lloris është njeriu që po kërkohet sot më së shumti në Europë për shkak të paraqitjeve të tija fantastike si me Lyonin ashtu dhe me Francën.
Për më shumë, Lyon dëshiron të përforcoj mesfushën, dhe për këtë ata mund të jenë të interesuar për Andersonin që nuk e ka treguar veten në Premier League.
Ky shkëmbim pritet të përfundoj në verë, pasi që tani Manchester United nuk ka para.