29 janar 2010

Hyka mysafirë i Bayernit

Futbollistët e Mainzit, në të cilën luan edhe shqiptari Jahmir Hyka, do të kanë sprovë shumë të vështirë si udhëtues ndaj Bayernit nga Munichut, në ndeshjen e javës së 20-të të Kampionatit të Gjermanisë në futboll. Hyka si zakonisht pritet të aktivizohet si zëvendësues dhe presin të sfidojnë sadopak skuadrën bavareze. Takimi në mes Bayern dhe Mainz luhet të shtunën, me fillim në orën 15.30. Bayerni zë pozitën e dytë në tabelë me 39 pikë, kurse Mainzi radhitet në vendin e tetë me 27 pikë të grumbulluara.