29 janar 2010

Sulimani shënon ndaj Hajdukut

Skuadra e futbollit Austria e Vjenës dëshmoi lojë mjaft të mirë në miqësoren e zhvilluar me skuadrën kroate, Hajdukun e Splitit, e cila përfundoi me rezultat baras, 3:3. Shqiptari Emin Sulimani në këtë ndeshje miqësore ka pasur paraqitje të mirë dhe ka shënuar edhe një gol. Ai në minutën e 53-të ka shënuar golin për epërsinë 3:2 na favor të Austrisë. Kjo ndeshje ka qenë mjaft interesante edhe sa i përket shënimit të golave, ku trajnerët kanë pasur mundësi të testojnë secilin futbollistë. Golat për austriakët i shënuan: Dos Santos (33’), Diabang (50’) e Sulimani (53’), ndërsa për Hajdukun realizuan: Vukusic (3’ e 32’) dhe Tomasov (90’).