29 janar 2010

Laporta: Nuk ka çmimi për Messin

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka reaguar ndaj angazhimeve të Interit për të transferuar lojtarin më të mirë në botë, Lionel Messi.
Laporta është i njoftuar për interesimin dhe planet e zikaltërve, por e ka bërë të qartë se kampioni i Spanjës nuk do të lejojë largimin e argjentinasit.
“E di se Moratti e dëshiron Messin, sepse atij i pëlqejnë lojtarët që luajnë me këmbë të majtë, ndërsa Messi është lojtari më i mirë në botë që luan me të majtën”.
“Të sqarojmë, për ne ai nuk është në shitje, madje nuk është e mundur të caktohet as çmimi”, ka thënë Laporta për Sky Sport Italia.