28 janar 2010

Reali dhe City kërkojn Perrotin

Real Madrid dhe Manchester City janë dy klube që janë të interesuar në lojtarin e Sevillas Diego Perotti.
Sulmuesi i ri anësor Diego Perotti, përsëri e gjeti veten në shënjestër të Real Madridit.
Sipas mediave angleze, Reali dhe Manchester City janë dy klube që kanë nisur zyrtarisht negociatat për këtë lojtarë që vlera e të cilave është vlerësuar në € 40 milionë.
Perotti këtë sezon pas Navas dhe Navarros është lojtari më i mir i Sevillës.
Ai ka luajtur 17 lojra dhe shënoi tre gola dhe tre asistime për gol.