29 janar 2010

Totti, rri në shtëpi

Mbrojtësi i Parmës, Christian Panucci, beson se ish-bashkëlojtari i tij, Francesco Totti, duhet të mbetet në shtëpi këtë verë dhe të mos shkojë në Kampionatin Botëror. Selektori i Italisë, Marcello Lippi, i ka hapur dyert për rikthimin e Tottit nga pensionimi ndërkombëtar.
Por, Panucci e ka këshilluar Tottin të mos kthehet në Kombëtare. “Totti është futbollist i mirë. Por, mendoj se ka përfunduar me Kombëtaren. Nëse unë do të isha futbollist, i cili mbetet në shtëpi për shkak të Tottit, do të kërkoja shpjegime”, tha Panucci.