29 janar 2010

Guardiola: La Liga do të vendoset në fund

Me Real Madridiin që ka udhëtuar në La Coruna për tu takuar në Riazor me Deportivon, impiant që Reali nuk di fitore që 19 vjet, Barcelona ka rastin që të zgjeroj diferencën në tetë pikë, nëse mposht Sporting Gijon në El Molinon.
I pyetur nga gazetarët se a e din Guardiola se në ditët kur zhvillohet derbi me Realin në Bernabeu, La Liga do të mund të vendosej, ai tha:
“ Nuk e di datën e ndeshjes dhe nuk brengosem për të. La Liga do të vendoset në fund të sezonit. Kemi mjaft gjëra për të bërë tani. Hapi i parë për të ngushtuar diferencën me kundërshtarin do të jetë mendimi se kalendari është i lehtë. Sporting ka marrur 18 nga 24 pikë në stadiumin e vet, dhe kjo po na brengos.”
I pyetur nga gazetarët për çështjen Ronaldo, ai tha:
“ Kjo është një pyetje për Realin dhe jo për mua. Nuk dua të komentoj. Komitetet dhanë vendimet e tyre dhe kjo është e tëra.” Përfundoi Guardiola.