29 janar 2010

Ronaldo nuk luan ndaj Deportivos

Komiteti disciplinor i federates spanjolle te futbollit ka vendosur qe perfundimisht te mos lejoj Cristiano Ronaldon te luaj ne derbi me Deportivon ne Riazor.
Ronaldo ka udhetuar ne La Coruna por me kot, nuk eshte i nevojshem. Federata spanjolle e futbollit ditë më parë vendosi ta dënoj Ronaldon me dy ndeshje moslojë por është ky i fundit që shpresoi në një apelim të dytë të Real Madridit bërë në komitetin spanjoll të disciplinës.
Real Madridi nuk ka fituar që 19 vjet në Riazor dhe është pesë pikë prapa liderit Barcelonës.