28 janar 2010

Dudek deshiron ndryshim historie te Reali

Portieri i dyte i Real Madrid Jerzy Dudek ka folur para mediave , duke bere me dije se Reali do ta ndryshoj historien e tij kunder Deportivos si Mysafir.
Dudek tha se klubi i Realit me qdo kusht do te jete i vendosur qe te fitoj ne Riazor,dhe se pret nga klubi i tij te jete sa me shume agresiv.
Portieri 36 vjeqar ju ka kunder pergjigjur mediave se Reali do te jete humbes ne kete ndeshje.
Jerzy Dudek ka folur edhe rreth kartonit te kuq qe pranoi Ronaldo javen e kaluar duke e cilsuar kete aktë jo te drejt.
Se fundi per te ardhmen e tij tha “Kjo esht e veshtir qfar po ndodh me mue ketu ne Madrid, une jam 36 vjeq dhe une dua te luaj sa me shume” Tha Dudek nder te tjera.