28 janar 2010

Pato: Mirësevjen United

Super sulmuesi i Milanit Alexandre Pato është duke planifikuar rikthimin në aksion pikërisht ndaj rivalit më të madh europian Manchester United, në kuadër të Ligës së Kampionëve.
Pato është kthyer nga brazili pasi që shëroi lëndimin. Pato siguron tifozët rosoner se po bën çdo gjë që të kthehet më 16 Shkurt në aksion ndaj djajve të kuq në San Siro.
“ Jam mirë dhe unë do të luaj ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve, të jeni të sigurtë për këtë.”
Pato u shpreh dhe për derbin turpërues të humbur ndaj Interit.
“ E pashë në TV, dhe, p one humbëm, por gara për titull nuk ka marrë fund. Janë ende shumë ndeshje për tu luajtur.” Përfundoi ai.