28 janar 2010

Katër ndeshje moslojë për Ferdinand

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, është shpallur fajtor për sjellje të dhunshme nga Komisioni i Pavarur Rregullativ dhe do të mungojë në katër ndeshje të Djajve të Kuq.
Anglezi e ka mohuar incidentin e të shtunës me sulmuesin e Hull Cityt, Craig Fagan, mirëpo në xhirime është parë se e ka goditur atë në fytyrë.
Komisioni vendosi që Ferdinand ishte fajtor dhe i ndaloi menjëherë paraqitjen në tri ndeshje, mirëpo vendimi i tij për ta mohuar dënimin ia lejoi që të luante në ndeshjen e të mërkurës mbrëma në kuadër të Carling Cup kundër Manchester Cityt.
Mirëpo, FA vendosi se refuzimi ishte i pavlerë dhe e shtoi edhe një ndeshje moslojë, në listën e tri të parave, ashtu që Ferdinand nuk do të mund të luajë në katër takimet e radhës të United. /