21 mars 2011

Kategoria Superiore - Rezultatet dhe Tabela


Java 25. 20.03.2011

Flamurtari-Besa 3-0
Skënderbeu-Teuta 1-0
Vllaznia-Kastrioti 1-1
Tirana-Shkumbini 1-0
Laçi-Dinamo 1-0
Elbasani-Bylis 0-2

TABELA

1 Flamurtari 25 18 1 6 49 - 17 55
2 Skenderbeu 25 16 4 5 38 - 20 52
3 Vllaznia 25 12 8 5 28 - 18 44
4 Laci 25 12 4 9 34 - 27 40
5 KF Tirana 25 9 10 6 29 - 21 37
6 Din. Tirana 25 10 6 9 37 - 32 36
7 Kastrioti 25 7 9 9 26 - 33 30
8 Shkumbini 25 8 5 12 33 - 42 29
9 Teuta Durres 25 7 7 11 22 - 28 28
10 Bylis 25 8 3 14 33 - 43 27
11 Besa 25 5 8 12 19 - 33 23
12 Elbasani 25 4 3 18 23 - 57 12

/JUVENEWS.TK/