02 mars 2011

Juve do të bëjë ndryshime në verë

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, ka paralajmëruar se bardhezinjtë do të bëjnë ndryshime serioze gjatë verës, duke nxitur edhe më shumë spekulime për mundësinë largimit të trajnerit Luigi Del Neri.

“E dimë mirë se po kalojmë nëpër një periudhë të vështirë, dhe jemi të vetëdijshëm për ndryshimet që duhet t’i bëjmë në verë”.

“Sidoqoftë ‘tregimi’ që po përgatisim nuk do të ndryshojë”, u ka thënë Agnelli gazetarëve.

Mediat vazhdojnë të pohojnë se trajneri aktual i Juves, Luigi Del Neri, do të largohet në verë, ndërsa gjasat më të mëdha për të marrë drejtimin e Bianconerëve i ka trajneri i Zenit St. Petersburgut, Luciano Spalletti.
/JUVENEWS.TK/