18 nëntor 2010

SkyBet - Adebajor shume afer Juve-s

Sulmuesi i Manchester Citi, Emmanuel Adebayor, tasht eshte edhe me afer Juventusit, pasi qe bastorja sportive SKY BET , ka ulur kuoten sa i perket transferimit te Emmanuel Adebayor ne Juventus..

Emmanuel Adebayor para disa muajve ka deshiruar te largohet nga Machester Citi, dhe eshte lidhur per nje kalim ne Milan ose Juventus, mirpo forma aktuale bene te ditur se Emmanuel Adebayor do te luftoje per nje vent ne 11 e pare..

Real madrid dhe Jose Morinho jane te interesuar per Emmanuel Adebayor.

Ende nuk eshte e ditur se sa do te kushtoj transferimi i tije, mirpo sipas disa burimeve Italiane ai do te kushtoj afer 15 milion Funta..

Kuatat e bera se ku jane shansat perte kaluar Emmanuel Adebayor.

Juventus 2,75
Real Madrid 6
Zenit 9
Tottenham 9
Manchester United 13
Liverpool 26
Aston Villa 34
Birmingham 41