25 nëntor 2010

Serie A: Më të mirët e javës së 13-të

Në Serie A dita ditës po sqarohen pozitat dhe favoritët për titull, ndërsa gjëja më e çuditshme në gjithë këtë është se për herë të parë pas gjashtë vitesh po e shohim Interin duke luftuar për Europa League.

Interi edhe zyrtarisht është futur në krizë nga Chievo në një ndeshje ku Samuel Eto’o pos që shënoi një gol, u përshëndet për tri ndeshje tjera në Serie A pas goditjes me stilin ‘Zidane’ ndaj një futbollisti të Chievos.

Milani vazhdoi me fitoret ndërsa viktima e radhës ishte Fiorentina që ra preh e një goditjeje fantastike nga Zlatan Ibrahimovic. Juventusi ishte solid ndaj Genoas në Marasi, përderisa edhe Roma ishte tepër e fortë për Udinesen.

Formacioni më i mirë i javës së 13-të në Serie A (3-4-3):

Portier: Stefano Sorrentino (Chievo)

Mbrojtësit: Cristian Terlizzi (Catania), Thiago Silva (Milan), Yuto Nagatomo (Cesena).

Mesfushorët: Milos Krasic (Juventus), Marek Hamsik (Napoli), Claudio Marchisio (Juventus), Jeremy Menez (Roma).

Sulmuesit: Edinson Cavani (Napoli), Giampaolo Pazzini (Sampdoria), Zlatan Ibrahimovic (Milan).