24 nëntor 2010

Ne Juventus munden vetem ta endrrojn Dzekon

Perfaqsuesi i kombetares Boshnjake, Edi Dzeko ka bere te ditur se kot jane ato qe shkruajn mediat europiane, une jam futbollist i Wolzburgut ka deklaruar Dzeko..

Wolsburg ka refuzuar ofertat e Milanos, Juves dhe Manchester Citi, ky i fudit ka bere edhe nje oferte marramendese prej 60 milion euro, mirpo edhe at shume Wolsburg e ka refuzuar..

Mediat italiane bejne te ditur se Juve ende eshte ne bisedime me Wolsburgun, mirpo shpesh citojn se Dzeko per Juven mund te mbetet vetem Enderr, siq ka qene edhe deri me tani..

Juventus ka bere te ditur se nuk munden ta kalojn shifren mbi 40 milion te ndara per Peppe Marroten per afatin kalimtar te janarit..

Pas shikimit te disa mundesive qe Sulmuesi i Juves te gjindet brenda Seris A, si Maxi Lopez apo Cassano, automatikisht bie pista e Dzekos pershkak te bugjetit te larte..