22 nëntor 2010

GrandeJuve - Diskutim..

Rikthimi i Juves ne luft per trofe do te ishte edhe nje investim i madhe qe te shikohet nje skuader e re dhe fitimprurese..

Juve ka shum futbollit te huazuar si Motta, Pepe, Traore, Quagliarella, Rinaudo dhe Aquilani..

Per mendimin tim Juve duhet qe ti bleje Quagliarella, Traore dhe Aquilani..

Po ashtu ne listen e te larguarve nga Juventusi dota deshiroja nje liste shume te madhe shpresoj qe kjo liste te plotesohet ne dy afatet kalimtare te Janarit dhe qershorit..

Lista e Largimeve:

Leandro Rinaudo,
Marco Motta,
Simone Pepe,
Davide Lanzafam,
Tiago (i huazuar te Atletico),
Albin Ekdal (I huazuar Bologna),
Sebastian Giovinco (I Huazuar te Parma),
Gianluigi Buffon (doren ne zemer lendimet mund ti perseriten perseri, dhe largimi i Buffonit to tna sillte nje bugjet te mire ne skuader),
Fabio Grosso,
Zdenek Grygera,
Nicola Legrottaglie,
Mohamed Sissoko,
Hasan Salihamidzic,
Vincenzo Iaquinta,
Carvalho Amauri.

JUVENTUSI i famshum do te jete i mire keshtu:

PORTJERET:

Alexander Manninger
Marco Costantino
Marco Storari
Marco Bonassi

MBROJTESIT:

Giorgio Chiellini (qender)
Leonardo Bonucci (qender)
Philippe Mexès (qender) ROMA
Serdar Tasci (qender) SHTUDGART
Armand Traore (i majt) ARSENAL
Paolo De Ceglie (i majt)
Wayne Bridge (i djatht) MANCHESTER CITI
Gael Clichy (i djatht) ARSENAL

MESFUSHORET:

Filipe Melo (qender)
Mahamadou Diarra (qender) REAL MADRID
Claudio Marchisio (qender)
Alberto Aquilani (qender) LIVERPOL
Jorge Andres Martínez (i djatht)
Milos Krasic (i djatht)
Gareth Bale (i majt) TOTENHEM
Balazs Dzsudzsak (i majt) PSV EIDHOVEN

SULMUESIT:

Alessandro Del Piero (vetem edhe 1 vite)
Fabio Quagliarella
Karim Benzema REAL MADRID
Edi Dzeko WOLSBURG
Emmanuel Adebayor MANCHESTER CITI

Po te ishte kjo skuader mendioj qe Juventus do te lkete sukse, po ashte te deruar Biankoner ne kete liste e bere nga stafi i GrandeJuves do te futen edhe te rinjet nga Primavera, shyqyr zoti Juve ka shume talent nderta edhe Sorensen nje mbrojtes i shkelqyeshem..

FORMACIONI IDEAL I JUVES si dhe numrat ne fabel:

1.Marco Storari
2.Gael Clichy 6.Leonardo Bonucci 5.Giorgio Chiellini 3.Armand Traore
7.Milos Krasic 4.Filipe Melo 8.Claudio Marchisio 11.Gareth Bale
9.Edi Dzeko 20.Karim Benzema

Numrat Tjere:
10.Alessandro Del Piero 12.Marco Costantino 13.Alexander Manninger 14.Alberto Aquilani 15.Philippe Mexès 16.Mahamadou Diarra 17.Jorge Andres Martínez 18. Fabio Quagliarella 19.Emmanuel Adebayor 21.Balazs Dzsudzsak 22.Wayne Bridge 23.Paolo De Ceglie..

Ky eshte vetem nje deshir e GrandeJuves..