29 nëntor 2010

Marotta: Mund ta fitojmë Scudetton


Drejtori i Juventusit, Guseppe Marotta, ka thënë se Bianconerët janë në gjendje për ta fituar Scudetton, ndërsa konfirmoi qëndrimin e Gianluigi Buffon dhe Alberto Aquilanit.

“Tabela flet qartë dhe ne duam të luftojmë për atë. Ne e dimë se ekipet tjera nuk janë në formën më të mirë”.

“Juventusi bëri ndryshime radikale dhe 12 lojtarë erdhën këtu. Krahasuar me Interin dhe Milanin, ne nuk ndryshuam vetëm trajnerin”, tha Marotta.