23 nëntor 2010

Aquilani i gatshem per takimin me Fiorentinen

Juventus mund te merr frym lirshem, pas analizave mjeksore kan rezultuar pozitive, dhe Aquilani do te jete i gatshem per sfiden e te shtunes ne Torino..

Aquilani ne takimin me Genoan kishte kerkuar zavendesim pas qe ka ndjer shterngimi ne muskujt e kebes se djathe..

Mirpo analizat e djeshme kane bere te ditur se Aquilani eshte i riaftesuar dhe mund te luaj ne takimin e ardhshem..

Mjeket e skuadres kan sygjeruar Del Nerin qe Aquilani te kete pushim dy dite dhe pastaj te rikthehet ne stervitje..

Ai qe eshte e rendesishmpe per ne dhe per Juven, se Aquilani do te jete i gatshem per takimin Juve-Fiorentina..

GRANDE AQULANI...