18 nëntor 2010

Maxi Lopez do te vije ne Janar

La Gazzetta dello Sport - Beson se Juventus ka vendosur te sjell futbollistin e Catanias, MAXI LOPEZ..

Transferimi duhet te ndodh ne janar pasi qe Marotta nuk eshte i knaqur me dyshen Amauri - Iaquinta.

Bardhezinjet deshirojn ta sjellin Djego Forlan, mirpo ai transfer sa po duket nuk do te realizohet pershkak te buxhetit financiar..

La Gazzetta dello Sport - Po ashtu bene te ditur se Juventus ka veshguar Lopezin edhe ne te kaluaren, po ashtu theksohet se Marotta ka mardhenje te mira me kryesin e Catanias, dhe mund ta shpejtesojn kete transfer..

Maxi Lopez vitin e kaluar ka shenuar 11 gola ne 17 ndeshje kurse kete sezone vetem 2 gola..