24 nëntor 2010

Juve jashtë garës për Dzeko

Juventusi ka pësuar një goditje të rëndë sa i përket transferimit të Edin Dzekos në Olimpico të Torinos, gjithnjë sipas mediave italiane.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi mund të ofrojë vetëm 40 milionë euro për sulmuesin boshnjak, përderisa Wolfsburgu po kërkon më shumë. Me supërfuqinë financiare të Manchester Cityt që po e kërkon Dzekon, çmimi i këtij të fundit duket se është rritur drastikisht nga ujqit gjerman.

Sidoqoftë, po e njëjta gazetë shkruan se Dzeko i është premtuar Bayernit dhe ai do të transferohet në Allianz Arena verën e ardhshme.