22 nëntor 2010

Bonucci: Juventusi, rol të madh për Scudetto

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, mendon se Bianconerët do të luajnë rol të madh në luftën për titull të kampionit të Italisë.

“Fitorja prej 2-0 te Genoa ishte qershia mbi tortë pas një serie të mirë te rezultateve, ndërsa 11 ndeshje pa humbje tregojnë se ne mund të luajmë rol në garën për titull”.

“Tani duhet të vazhdojmë në këtë rrugë dhe të jemi të vëmendshëm, sidomos në ndeshjen e të dielës ndaj Fiorentinas. Natyrisht tabela është e rëndësishme, por ne duhet të mendojmë se si të luajmë mirë pas çdo ndeshje dhe kjo do të thotë se ne e dimë se çfarë mund të arrijmë”, tha Bonucci.