29 nëntor 2010

Maxi Lopez i kënaqur me interesimin e Juventusit


Sulmuesi i Catanias, Maxi Lopez, është i lumtur që është cak i njërin prej klubeve më të mëdha të Serie A, Juventusit.

Argjentinasi është cak i menaxherit gjeneral të Juves, Beppe Marotta, për afatin kalimtar të janarit, dhe atij i pëlqen kjo ide.

“Interesimi nga Juventus? Sot jam i lumtur që luaj për Catania, por sigurisht Juve do të ishte një hap i rëndësishëm në karrierën time. Të dy klubet duhet të bisedojnë dhe pastaj unë do të vendos për të ardhmen time me drejtuesit e Catanias. Jam duke shijuar momentin pa menduar për tregun e transferimeve”, ka thënë Lopez.