23 nëntor 2010

Adebayor te Juventus?

Emmanuel Adebayor thotë se Manchester City dhe Juventusi kanë një marrëveshje për transferimin e tij, por se kjo nuk mund të realizohet për shkak se sulmuesi nuk ka pasaportë të Bashkimit Evropian.

Ish-sulmuesi i Arsenalit nuk është i kënaqur për shkak të minutazhit të vogël që fiton nën urdhrat e trajnerit Roberto Mancini dhe thotë se ai planifikon të largohet në afatin kalimtar të janarit.

“Nuk e di se çfarë bën Roberto Mancini, por ai kurrë nuk më lejon të luaj. E di se nuk mund të mbetem këtu, dhe do të largohem në janar. Mund t’ju them se klubi tashmë ka një marrëveshje huazimi me Juventusin”, ka thënë Adebayor për Sport Foot Magazine.

Megjithatë fakti se Adebayor nuk ka pasaportë evropiane dhe se Juventusi tashmë e ka të plotësuar numrin e lojtarëve jo-evropianë, e pamundëson realizimin e një transferimi të tillë.