18 nëntor 2010

Rafinha kërkon përqendrim maksimal ndaj Juves

Genoa ka fituar dy ndeshje radhazi nën drejtimin e trajnerit të ri Davide Ballardini, ndërsa mbrojtësi Rafinha beson se skuadra e tij mund ta mposhtë edhe Juventusin në ndeshjen e fundjavës, por me kusht që lojtarët të japin më të mirën nga vetja.

“Kjo është një ligë e baraspeshuar dhe mjaft e vështirë. Futbolli është më pak dinamik dhe më i ngadalshëm se në Gjermani (ku ka luajtur me Schalken)”.

“Kundër një skuadre të fortë si Juventusi, përqendrimi ynë doemos të jetë në maksimum në çdo moment. Ne po stërvitemi intensivisht që të kemi vazhdimësi dhe të fitojmë më shumë pikë”, ka thënë braziliani për genoacfc.it.