24 nëntor 2010

Salihamidzic ne Janar kalon ne Hofenhaim

Sejad Salihocic, ka shpreh interesim per mesfushorin Boshnjak te Juves, Hasan Salihamidzic..

Ish futbollisti i Bayernit, sipas burimeve gjermane nuk eshte ne planet e Luiggi Del Nerit, keshtu qe ky transfer eshte pran realizimit..

Nga ana tjeter Juve po shpreson qe ne ket transfer te negocioi edhe per mbrojtesin 23 vjeqar, Andeas Beck..

Mirpo qmimi i mbrojtesit eshte rreth 6 milion, kurse Juve nuk eshte i interesuar te paguaj at shume ku Salihamidzic do ta zgoglonte at shifer mirpo jo me shum se 1 milion.

Nga ana tjeter mediat gjermane bejne te ditur se kalimi i Salihamidziq ne Hofenhaim mund te behet ne Janar..

Per Salihamidzicin eshte i interesuar edhe Hamburg, mirpo pista ne gjermani eshte e madhe pasi qe Salihamidzic mund te luaj edhe ne Sen pauli dhe aitraht, te cilet po e percjellin situaten..

Salihamidziq para se ti bashkohet Juves ai kishte luajtur tri sezona me Hamburgun, pastaj me Bayernin dhe sefundi ne Juve..

Salihamidzic kete stinor ka zhvilluar vetem dy ndeshje, ai se fundi u aktivizu javen e kalume me Genoan, ku Juve shenoj fitore 2-0, kurse ai u aktivizuar ne 10 minutat e fundit te ndeshjes pasi qe Aquilani keroj zavendesim pershkak te nje lenimi ne muskulin e kembes se djatht..