18 nëntor 2010

Amauri kerkohet nga Aston Villa

Sulmuesi i Juves, Amauri kerkohet nga Aston Villa. Mund te jete destinacioni i ri sepse ne skuader kerkohet nje sulmues i ri..

Edhe milano eshte i interesuar per Amaurin, ajo deshiron nje lejtar te till sic eshte Amauri, mirpo interesimi i par vjen nga VILLA PARK.

Permenden shum emra per sulmin e Zonjes se Vjeter, por me i kerkuari mbetet Benzema nga Real Madrid..

Aston Villa ka pregadit nje ofert pre 8 milion euro per Italo-Brazilianin i cili nuk gjindet ne formen e duhur kete sezon..

Andrea Anjelli kishte me shfrytezu edhe nje tjeter vlere te parave perta sjellur Benzeman nga Madridi, ai te Morinjo eshte i pergjysmuar pasi qe shume pak hapsir po i ipet Benzemas ne Real..

Flitet se Juventus eshte i gatshem ti paguaj Realit 15 milion per Benzeman dhe po mundohet qe tja ul rrogen nga 7 milion qe paguhet aktualisht ne Real..