22 nëntor 2010

Del Neri - Nuk ka qen lehte..

Trajneri i "Zonjes se Vjeter", Luigi Del Neri, ka deklaruar pas fitores se madhe te Juves kunder Genoas, se skuadra e tije ka zhvilluar nje ndeshje te mire, mirpo nuk eshte edhe lehte te vije deri te tre pikeshi..

Nuk ka qene e lehte te fitohet ketu, rezultati ka ardhur pas nje lufte te madhe te futbollisteve te cilet e kane bere punen e tyre ashtu edhe siq eshte kerkuar..

Kemi qene te kujdesshem sidomos ne pjesen e dyte se nje gol i genoas do ta zgjonte edhe publiken ne kemb dhe rrjedhoja e lojes do te ndreshonte..

I pyetur per Krasic..

Ka qen i shkelqyeshem, para ndeshjes kemi bere nje analiz te fort dhe kam vendosur ta fusim ne loje qe nga minuta e pare..

I pyetur per Scudetto...

Jemi ne krye, kemi treguar se jemi te forte, mirpo per Scudeto nuk po mendoj, po shkojm nga ndeshja ne ndeshje, Kemi iluzione mirpo jemi te vedishem se cka po bejme..

Te gjith futbollistet po luftojn, edijne qe duhet te luaj nen presion, per ta eshte nje mentalitet i mire..

Kemi luajtur shume mire pjesen e par ndaj Genoas, nje pjes te par prefekte, ne pjesen e dyte kemi treguar nje taktik fundamentale..

Na lojen tone po e zhvillojm shum mire, po na mungojn Pepe dhe Martinez, Krasic eshte fenomenal, ne pjesen e pare ka munduar te dergoj topa ne sulem, eshte e rendesishme qe ti respektohet ajo qe e deshiron vet lejtari ka deklaruar Del Neri..

I pyetur a do te blejm sulmues..

Sulmi i jone eshte me i miri ne Itali, kemi probleme me Amaurin, mirpo ednde po fitojm pike, Munde te luajm ne secilen ndeshje edhe me nje sulmues nese edhe futbollistet tjere jan ofanziv..

Me vjen keq per Del Pieron, te cilin nuk e aktivizova ndaj Genoas, mirpo rrethenat isjin te tilla ka deklaruar DEL NERI..