21 nëntor 2010

Marotta ka filluar bisedimet me Realin, per Benzeman

Udheheqesia e Juventusit ka filluar bisedimet me Real Madridin, per transferimin e francezit, Karim Benzema. Drejtori sportiv i Zonjes se Vjeter Peppe Marotta, ka pyetur ne Madrid se a eshte Benzema ne shitje dhe sa mund te jete qmimi i tije per Juventusin..

Juventus veq nje kohe te gjate po ka probleme me sulmues, mirpo siduata edhe me shume u rendua pas lendimit te Amaurit, icili kete vite nuk do te rikthehet ne fushat e gjelberta.

Shpresohet se Reali mund ta pranoje oferten pre 15 milion euro, per Benzeman..