25 nëntor 2010

Juve në kontakte me Bayernin për Gomez

Juventusi është i interesuar për të transferuar sulmuesin gjerman të Bayern Munich, Mario Gomez.

Juve dëshiron të sjellë sulmues të ri në afatin kalimtar të janarit, pasi e ka humbur Amaurin për shkak të një lëndimi serioz në gju, javën e kaluar.

Corriere dello Sport shkruan se caku kryesor është Karim Benzema nga Real Madrid, por menaxheri gjeneral i Juve, Beppe Marotta ka shprehur interesim edhe në Gomez.

Gomez mbetet jashtë listës së favoritëve të trajnerit Louis van Gaal dhe tentimi për transferim të Liverpooli gjatë verës u bllokua në ditën e fundit të transferimit.