25 nëntor 2010

Melo - Dua qe te mbetem per jete ne Juventus

Mesfushori i Juves, Felipe Melo si ne hajgare ka vendosur se sa vlen, kush me done mundemi te bisedojm per 35 milion, ai nga Fiorentina ne Juventus ka kaluar per 25 milion..

Brazilani kishte qene i befasuar vitin e kaluar kur ishte i votuar si futbollisti me i deshtuar i Seris A..

Po ashtu ai ka pase kritika te medha pasi qe eshte ndeshkuar me karton te kuqe ne kampionatin botror kunder Holandes..

Mirpo, Melo nen urdhrat e Del Nerit ka ndreshuar shume..

Ne nje intervist per TuttoSport ka deklaruar:

Jame permirsuar shume, ne fushe nuk po i perseris gabimet, ikam lan anash diskutimet dhe startat e rende gjat ndeshjes..

Mos me pyetne se a jam me i miri, sepse asnjeher nuk jame i knaqur me lojen time, gjithnje kerkoj me shume..

I pyetur per qmimin - a do te jete edhe me tutje vlera jote 25 milion..

Jo, tash vlej 35 milion, deshiroj te fitoj trofe me kete fanell, nese Familja Agnielli deshiron, une do te qendroj ne Juventus pergjithmone - Deklaroj Melo