19 nëntor 2010

Aquilani se ndrron Juven per as nje qmim

Alberto Aquilani per mediat italiane ka shpreh deshiren qe te mbetet ne Juventus dhe mos te largohet ne drejtim te Liverpulit per as nje qmim..

26-vjeqari sivjet ka kaluar ne Torino, ka arritur nga Liverpuli si i huazuar , dhe thuhet se ne Juventus e ka gjetur veten dhe u aftesuar nga lendimet e mdha qe e kan percjellur ne Angli..

Per "JUVENTUS CHANNEL" Aquilani ka deklaruar:

Zgjedhja ime ka qen Juventus, te gjithe e kan ditur per deshiren time te rikthehem ne Itali, kam deshiruar te luaj ne Liverpol mirpo nuk arrita per shkak te lendimeve te shumta..

Kam deshiruar te gjej formen dhe te rikthehem ne perfaqsuesen Italiane, dhe ato fal Juves edhe ekam arritur..

Aquilani eshte pyetur edhe pertakimin e ardhshem me Genoan..

Ne Genoa eshte nje udhetim i veshtir, mirpo neve na nevoiten tri pike, sepse ne dy takimet e fundit me Romen dhe Breshen nga moskujdesi kemi humbur piket e plota..

Secila skuader qe luan kunder Juves ka nje motiv shtes, enjejta situat ka qene edhe sa isha duke luajtur ne Roma por me nje intenzitet me te ulet se ne Juve..

Aquilani ka diskutuar edhe per deshirat e Juves ne kampionat dhe ne Europ.

Ne do te mundohemi ti realizojm te gjitha deshirat tona, nuk do te jete lehte por nuk guxojm te ndalemi, une nuk mundem te luaj ne Europ, por nuk deshoj ne futbollistet tone te cilet po e dhajn gjithcka nga e vetja perte kaluar ne fazet eliminuese..

Sa i perket Kampionatit, cili primar arritja e Champions Liges, mirpo as ajo nuk do te jete e lehte sepse edhe Lazio e Napoli jane ne lufte per kete plasman ka deklaruar Albero Aquilani..