24 nëntor 2010

Juve preferon shkëmbimin Buffon-Berbatov

Juventusi është duke bërë presion te Manchester United për hapjen e bisedimeve për transferimin e portierit Gianluigi Buffon në Old Trafford.

La Gazzetta dello Sport flet për një shkëmbim mes portierit ikonë të Italisë – Buffon dhe sulmuesit bullgar Dimitar Berbatov. Ky i fundit shihet si alternativë për të lënduarin Amauri.

Buffon është që një kohë të gjatë subjekt i spekulimeve të shumta për të ardhmen e tij, e cila ende nuk është definuar në mënyrë perfide.