01 nëntor 2010

Seanca stërvitore e sotme, nën shi !

Juve i rikthehet stërvitjeve pas fitores në San Siro, tani vazhdon përgatitja për ndeshjen e së enjtes në mbrëmje kundër Salzburg në Olimpico.
Bianconerët kanë stërvitur këtë pasdite në Vinovo, nën një shi të madh që ra pothuajse vazhdimisht gjatë tre ditëve të fundit.
Shumë nga lojtarët kanë punuar në palestër. Një grup i vogël hyri në stërvitje, nën komandat e Del Nerit, ka shumë lojtarë të Primaveras, disa prej të cilëve do të jenë në listën e të ftuarve për UEFA Europa League:
Portierë Costantino dhe Kirev, mbrojtësit Camilleri, De Paola, Ferrero dhe Liviero, mesfushorë Giandonato, sulmues Boniperti dhe Giannetti.
Seanca stërvitore vazhdon nesër, e martë 2 nëntor, në mëngjes.