06 nëntor 2010

Juventus - Cesena


Ne kuader te Javes se 10-te, Juve ne Torino pret skuadren Cesena...

Pershkak te nje numri te madhe te lendimeve sot skuadres ne stervitje jane bashkuar edhe futbollistet nga Primavera: Sorensen, Boniperti, Liviero dhe Giannetti.

Pervec ketyre terinjeve ishin edhwe dyshja tjeter Giandonato dhe Buchel. Del neri gjindet ne nje situat shume te veshtire pasi qe skuadra momentalisht eshte e perqysmuar nga pesoja e lendimeve dhe ka vetem edhe nje dite ta pregadis skuadren per sfiden me Cesenan..

Ne Cesena shpresojn qe ta shfrytezojn mungesat e Juves dhe te sjellin nje rezultat pozitiv, pasi qe deri me tani ne 7 ndeshjet e fundit kane pesuar 6 disfata dhe kan arritur nje barazim, dhe shofin se kunder Juves pikrisht dotejet rikthimi ikesaj katastrofe ne 7 ndeshjet e fundit.. Per

Cesenen ne takim kunder Juves do te mungoj i suspenduari Colucci.

Sa i perket Juventusit, ende vuan me demtime te shumta dhe sipesoj e ketyre lendimeve Juve te ejten ne kuader te Liges se Europes ne Torino ka zhvilluar nje ndeshje jo te mire dhe serjozish rrezikon kfalifikimin ne fazen eliminuese..

Ne takimin Juve - Salsburg eshte lenduar edhe Nicola Legrotaglie.

Ne takimin me Cesena, Del Neri nuk do te llogaris ne keta futbollist: Buffona, Traorea, Rinauda, Lanzafamea, Krasića (i suspenduar), Iaquintu, De Cegliea, Martineza, Grygeru, Legrotagliea dhe Manningera, kurse aktivizimi i Chiellinit eshte pikpyetje..

Sa i perket rezultateve Juventus ka nje start te mire ne 5 ndeshjet e fundit ku ka shenuar 3 fitore dhe ka barazuar ne dy takime, momentalisht renditet e katerta ne Tabel..

Lista e futbollisteve te ftuar..

2 Motta
6 Grosso
4 Felipe Melo
5 Sissoko
8 Marchisio
10 Del Piero
11 Amauri
14 Aquilani
18 Quagliarella
19 Bonucci
23 Pepe
30 Storari
31 Costantino
35 Buchel
36 Giandonato
37 Boniperti
38 Libertazzi
39 Camilleri
41 Giannetti
45 De Paola
46 Liviero
36 Giandonato
43 Sorensen

Formacioni i Mundshem..

Storari-Motta-Bonucci-Sorensen-Grosso-Melo-Marchisio-Aquilani-Pepe-Quagliarella-Del Piero