01 nëntor 2010

Juve bën gati ofertë për Krkic

Juventusi është i gatshëm të harxhojë në muajin janar për të transferuar sulmuesin e Barcelonës, Bojan Krkic.

Drejtuesit e Juve e shohin Krkic si një zgjidhje ideale për të bashkëpunuar me Vincenzo Iaquinta dhe Amauri.

Fillimisht ka pasur bisedime për një ofertë huazimi, megjithatë Juve dëshiron të ofrojë 22 milionë euro për të siguruar Krkic me kontratë të përhershme.

Sulmuesi kurrë nuk ka shijuar futboll të rregullt nën urdhrat e trajnerit Pep Guardiola dhe shanset e tij janë dobësuar edhe më shumë këtë sezon me ardhjen e David Villa nga Valencia.