16 nëntor 2010

Clichy nuk transferohet te Juve

Agjenti i Gael Clichy thotë se mbrojtësi i majtë i Arsenalit nuk është duke dashur të transferohet në Serie A te Juventusi.

Dhe derisa 25-vjeçari do të mendonte një transferim në Itali në të ardhmen, agjenti i tij, Ivan Le Mee, thotë se lojtari nuk dëshiron të largohet nga Emirates për momentin.

“Raporti i tij me Arsenalin dhe Wenger është i shkëlqyeshëm. Nuk e kupto se prej nga vijnë të gjitha ato thashetheme”.

“Po ashtu, kontrata e tij skadon në qershor të vitit 2012, andaj nuk ka kuptim të shtrohet kjo gjë (largimi i tij) tash. Gael po ia del mirë, luan për ekipin kombëtar dhe në Ligën Premier ai tashmë është një startues. Do të ketë kohë për të shkuar edhe në Itali”, ka thënë Le Mee për calciomercato.com.