09 nëntor 2010

Bresca - Juventus

Pas fitores 3-1 ne Torino kunder Cesenas, Juve ne mesjav, nesermbrema me fillim nga ora 20:45 ne Mario Rigamonti do te ballafaqohet me Brescian, kapaciteti i stadiumit 17 deri ne 18 mije shikues..

Zonja e Vjeter ne kete takim hyne me optimizep te lart, pas rezultateve te mira ne kampionat. Ne pes ndeshjet e fundit Juve ka arritur tri fitore dhe dy barazime..

Edhe per kete takim Del Neri eshte me probleme sa i perket Lendimeve, por vije edhe nje lajme shume i mire pasi qe ne listen kunder Brescias shifen edhe treshja e lenduar deri me tani Chiellini, Traore dhe Amauri..

Ne takimin e kaluar ishte paraqitur eshe i lenduari tjeter Iaquinta ku kishte shenuar edhe golin e trete te fitores se Juves ndaj cezenes, mirpo pikpytje kunder Brescias do te jete Fillipe Melo, ku alternativat e Del nerit jane Aquilani dhe Sissoko...

Juventus eshte skuadra mometale me e mira sa i perket efikasitetit te sulmit, kurse Brescia ka nje efikasitet te dobet sa i perket mbrojtes eshte skuadra me meseshumti gola te pranuar ne Serie A..

Sa i perket Brescias ajo u rikthyer kete sezone ne Serie A dhe momentalisht gjindet e 17 ne renditjen tabelare me 10 pike te fituara.. Brescia ka befasuar gjiron e fundit ku ne Sansiro barazuan 1-1 me Interin.. Brescia ka disa futbollist cilsor njeri prej tyre eshte dhe ish Juventini Gjonotan Zebina..

Efikasiteti ne 5 ndeshjet e fundit te Brescias eshte jo e mire vetem nje barazim ndaj Interit dhe kater disfata..

Ne historin e ketyre dy skuadrave Juve-Brecia deri me tani jane zhvilluar 64 ndeshje, juventus ka shenuar 39 fitore, ka pesuar ne 8 ndeshje dhe baraz jane ndare ne 17 ndeshje.. Ne stadiumin e Brescias jane zhvillulliar 21 takime Juventus ka shenuar 9 fitore, 9 ndeshje ka barazuar, dhe 3 ndeshje ka humbur..

Ne 10 takimet e fundit me Brescian kemi 8 fitore dhe 2 humbje, takimi i fundit me Brescian ku kishim shenuar fitore ishte 2004 ku ne Mario Rigamonti kemi shenuar fitore 3-0, mirpo vlene te permendet edhe hubja 3-1 ndaj Brescias sa ishim ne Serie B..

Te ftuarit e Del nerit Jane:

2 Motta
3 Chiellini
5 Sissoko
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Amauri
14 Aquilani
17 Traore
18 Quagliarella
19 Bonucci
20 Lanzafame
23 Pepe
30 Storari
31 Costantino
36 Giandonato
39 Camilleri
41 Giannetti
43 Sorensen
44 Kirev
46 Liviero