18 nëntor 2010

Bocchetti ne radarin e Juve-s

Sipas shkrimeve te "CORRIERE DELLO SPORT", Juventus po shikon mundesin e rikthimit te mbrojtesit Italian, futbollisti aktual i skuadres Ruse, Rubin Kazan - behet fjale per Salvatore Bocchetti.

24-vjeqari kete vere nga Genoa ka kaluar ne Russi per nje shifer shume te larte, 11 milion euro..

I njejti burim ka bere te ditur se Juventus po planifikon ta sjelle ne form huazimi dhe keto bisedime jane duke vazhduar..

Boccheti ka deklaruar se eshte i lumtur ne Russi, edhe pse Cesare Prandelli nuk e kaftuar per takimin Itali - Rumani..

Ne Juventus jane te bindur se Boccheti mund te ndreshoj mendjen dhe te rikthehet ne itali, ku nen urdhrat e Marcelo Lippit ishte pjes e kombetares Italiane..