18 janar 2011

Trezeguet nuk kthehet te Juventusi

Sulmuesi i Herculesit, David Trezeguet, nuk do të kthehet te Juventusi nëse vjen një ofertë e tillë nga ish-skuadra e tij.
Bianconerët kanë probleme me lëndime në fazën ofensive, pas lëndimit të Fabio Quagliarellas dhe Luca Tonit, ashtu që janë në kërkim të një sulmuesi.
Ndërsa francezi, i cili u largua nga Zonja e Vjetër verën e kaluar e përjashton mundësinë për t’u kthyer në Torino.
“Gjithmonë do ta mbaj Juventusin në zemrën time, por jam i lumtur në Spanjë, është një përvojë të cilën e dëshiroja në këtë moment të jetës sime”.
“Jam i sigurt se ata (Juventusi) e kanë projektin fitues që do t’i kthejë në maje, por kam menduar se do t’i shihja menjëherë në top-treshe”, ka thënë Trezegol për Tuttosport.