21 janar 2011

SKY: Juve, vjen Barzagli

Një marrëveshje që dukej se ishte mbyllur dhe lojtari do të qëndronte në Gjermani, megjithatë bisedimet janë duke u zhvilluar.

Sipas raporteve nga Sky, më në fund Andrea Barzagli është një hap më afër që të veshë fanelën e Juventusit. Mbrojtësi do të vie si një përforcim në mbrojtje në ekipin e Juventusit.

Nuk ka ende asgjë zyrtare, por tani, në bazë të lajmeve nga Sky, nuk do të ketë pengesa për transferimin e Andrea Barzagli në Juventus.