08 janar 2011

Napoli shpreh keqardhje për Fabio Quagliarella

Napoli i ka dëshiruar shërim të shpejt lojtarit të tyre Fabio Quagliarella i cili është duke në huazim në Juve këtë sezon. Ai pësoi një lëndim që do të jetë jashtë fushës për 6 muaj.
Reprezentusi Italian që iu bashkangjit Juves verën e kaluar ka lënduar ligamentet e gjurit dhe nuk do të luaj deri në fund të stinorit

“Kam biseduar më agjentin e tij të Enjten dhe të gjithë shpresuam që lëndimi të mos jetë shumë serioz” Deklaroi drejtori sportiv i Napolit Riccardo Bigon

“Në emër të klubit i dëshiroj shërim sa ma të shpejtë. Ne e njohim Fabion dhe ai do të kthehet më i fortë se kurrë”

Ai diskutoi rreth takimit kundër Juves

“Do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme, pasi që Napoli dhe Juve humbën kanë humbur në xhiron e kaluar”

“Pritet shumë nga skuadra jonë, stadiumi do të jetë i stërmbushur”