03 janar 2011

Miqesore , Juve fiton 5-0 ndaj Lucentos

Sot ne qendren stervitore ne Vinovo ne nje miqesore Juventusi ka shkaterruar Lucenton 5-0 me golat e Amaurit , Del Pieros , Grosso-s dhe 2 here Melo.
Kjo ndeshje eshte zhvilluar ne dyer te mbyllura , ku Del Neri pergadite mire skuadren ne prage te sfides me Parmen te Enjten ( 12:30 ) .
Krasic e Kielini nuk jane aktivizuar aspak , ndersa Aquilani vetem ne vazhdimesine e lojes .
Ne sulm dyshja Amauri-Del Piero kane qene ne nje forme te mire .
Ne minuten e 22 Traore kroson nga e majta ndersa shenon Amauri . Del Piero qe pak para golit te pare kishte qelluar shtyllen , me nje goditje nga larg shenon per 2-0 .
Ne minuten e 55 Grosso godet nga jashte dhe shenon per 3-0 .
Ne minutat qe mbeten shpertheu Felipe Melo me nje dy golesh per rezultatin perfundimtar Juventus 5-0 Lucento .
Ja dhe formacioni me te cilen Juventus u aktivizua sot :
(4-4-2): Manninger; Motta (2°t. Grygera), Sorensen, Legrottaglie, Traorè (2°t. Grosso); Pepe (2°t. Salihamidzic), Giandonato (2°t. Aquilani), Melo, Marchisio (2°t. Giannetti); Amauri (2°t. Traorè), Del Piero (2°t. Quagliarella) .