03 janar 2011

L'Equipe : Juve në ndjekje të Sessegnon

Në Francë qarkullon një emër tjetër për mesfushën e Juves, në rast të largimit të Sissoko-s, Juve do e angazhojë mesfushorin 26 vjecar Stéphane Sessegnon.
26 vjeqari momentalisht luan në Paris St. Germain , dhe marrëdhenia e tij me trajnerin e tanishëm Kombouaré dukshëm është përkeqësuar.
Sipas te përditshmes franceze L'Equipe Juventusi do e angazhojë vetëm nëse largohet Sissoko, të cilit aventura po i shkon kah fundi.
Stéphane Sessegnon u zgjodh futbollisti me i mirë në Francë në sezonën 2008/09 , ndërsa me Paris St. Germanin ka 87 prezenca duke shënuar 10 gola.