23 janar 2011

Marchisio te Interi në verë

Gazzetta dello Sport njofton se zyrtarët e Interit mund të provojnë një transferim të mundshëm për mesfushorin e Juventusit Claudio Marchisio në fund të sezonit.

Nerazzurët bënë një përpjekje për të nënshkruar me mesfushorin verën e kaluar në Itali, por pa sukses.

Për momentin, Marchisio nuk është për shitje dhe dëshiron të mbetet në Juventus edhe për disa vite.

Megjithatë, ai mund të ndryshojë mendjen nëse nuk do të kenë një rritje të pagës nga menaxheri i përgjithshëm Giuseppe Marotta para qershorit.